Najpiękniejsze widoki w Tatrach? Przedstawiamy najpiękniejsze panoramy Tatr.

Kościelisko obfituje w przepiękne widoki na Tatry. Wystarczy po prostu wyjrzeć za okno lub wyjść na taras, a naszym oczom ukazują się przepiękne tatrzańskie panoramy. Jeśli jednak macie ochotę na roadtrip wzdłuż Tatr, podpowiadamy miejsca z widokiem na góry, do których dojedziecie samochodem.

Wycieczka samochodem po najpiękniejszych punktach widokowych nie zastąpi satysfakcji z pokonywania kolejnych górskich kilometrów, ale jest dobrym urozmaiceniem rodzinnych wycieczek w Tatry.

Prędówka w Kościelisku - współrzędne GPS: 49.299179, 19.890727

Na końcu drogi znajduje się mały parking z pięknym widokiem. Poza podziwianiem stąd panoramy Tatr, warto na chwilę zaparkować samochód i zejść szosą kilkadziesiąt metrów niżej do Kaplicy na Prędówce, która powstała w 1909 roku! Z przepięknej polany roztacza się panoramiczny widok na Tatry

Widok na Tatry Prędkówka Kaplica

Ul. Salamandry w Kościelisku - współrzędne GPS: 49.294712, 19.902142

Na tej ulicy nie ma niestety wytyczonego parkingu, ale jest kilka zatoczek, w których można przystanąć na chwilę i zachwycić się rozległą panoramą na Tatry.

Widok na Tatry z ul. Salamandry w Kościelisku

Gubałówka Współrzędne GPS: 49.323248, 19.952846

Na szczyt Gubałówki co prawda nie dojedziecie samochodem od strony Kościeliska i Zakopanego (można to zrobić koleją linową lub pieszo). Jeśli jednak chcielibyście dojechać w okolice szczytu samochodem, spróbujcie drogi od strony miejscowości Ząb. Tam znajduje się przestronny parking, z którego roztaczają się cudowne widoki.

Widok na Tatry z Gubałówki

Butorowy Wierch - współrzędne GPS: 49.300732, 19.905868

Na Butorowy Wierch można wjechać wyciągiem i ponoć właśnie z wyciągu są najpiękniejsze widoki (niestety poza sezonem jest nieczynny). Można tu także dowędrować z dość zatłoczonej Gubałówki. Z kolei samochodem możecie podjechać z okolic Kościeliska aż na sam szczyt. Po sezonie ta ostatnia propozycja jest bardzo ciekawa. Zachęcam, by wysiąść z auta i podejść w stronę wyciągu.

Widok na Tatry ze szczytu Butorowy Wierch

Ząb - współrzędne GPS: 49.342278, 19.952689

Ząb to najwyżej położona miejscowość w Polsce, no i tam swe pierwsze sportowe kroki stawiał Kamil Stoch. Ciekawy punkt widokowy i przestronny parking znajduje się tuż przy kościele św. Anny przy ulicy św. Anny.

Widok na Tatry ze szczytu ąb

Podziel się :)